Popis
Tento frekvenční měnič Altivar Process ATV600 může napájet třífázové synchronní a asynchronní motory. Standardně je vybaven 3 vestavěnými komunikačními porty RJ45, 1 portem Ethernet a 2 sériovými porty. Pracuje při jmenovitém napájecím napětí od 380 V do 480 V AC. Tento měnič poskytuje až 30% úsporu energie v pohotovostním režimu díky inovativní funkci Stop and Go bez dodatečných nákladů. Je vhodný pro motory s výkonem až 11 kW / 15 hp pro aplikace vyžadující mírné přetížení (až 120 %). Je vhodný pro motory s výkonem až 7,5 kW / 10 hp pro aplikace vyžadující výrazné přetížení (až 150 %). Váží 7.7 kg a jeho rozměry jsou 171 mm na šířku, 409 mm na výšku a 233 mm do hloubky.
Tento pohon je zaměřen na zpracování tekutin a úsporu energie a nabízí rozsáhlou flexibilitu v aplikacích pro vodu a odpadní vody, těžbu, minerály a kovy, ropu a plyn a potraviny a nápoje. Příslušenství (sada ventilátorů, grafický displej) a volitelné příslušenství (rozšiřující moduly I/O, komunikační moduly, vstupní filtry EMC) jsou k dispozici s pohony Altivar Process ATV600 v závislosti na výkonu měniče. Je navržen pro montáž ve svislé poloze (+/- 10 °) na stěnu. Tento nový koncept pohonů splňuje hlavní požadavky procesů a utilit z hlediska účinnosti zařízení a celkových nákladů na vlastnictví tím, že podporuje správu energie, správu aktiv a také celkový výkon procesu.
| výrobková řada | Altivar Process ATV600 |
|---|---|
| použití výrobku | Postupy a nástroje |
| typ produktu nebo součásti | Frekvenční měnič |
| verze | Standardní verze |
| Krátký název zařízení | ATV630 |
| montážní režim | Nástěnná |
| Komunikační protokol portu | Modbus TCP Ethernet Modbus sériový |
| [Us] jmenovité napájecí napětí | 380…480 V – 15…10 % |
| [Us] jmenovité napájecí napětí | 380…480 V |
| Relative symmetric mains voltage tolerance | 10 % |
| Relative symmetric network frequency tolerance | 5 % |
| jmenovitý výstupní proud | 23,5 A |
| stupeň krytí IP | IP21 |
| použití výrobku | Asynchronní motory Synchronní motory |
| EMC filtr | Integrovaný s 50 m max. kabel pro motor podle IEC 61800-3 kategorie C2 Integrovaný s 150 m max. kabel pro motor podle IEC 61800-3 kategorie C3 |
| stupeň krytí IP | IP21 podle IEC 61800-5-1 IP21 podle IEC 60529 |
| stupeň ochrany | UL typ 1 podle UL 508C |
| typ chlazení | Nucené proudění |
| frekvence sítě | 50…60 Hz – 5…5 % |
| výkon motoru (kW) | 11 kW (normální provoz) 7,5 kW (těžký provoz) |
| výkon motoru (hp) | 15 hp normální provoz 10 hp těžký provoz |
| síťový proud | 19,8 A při 380 V (normální provoz) 17 A při 480 V (normální provoz) 14,1 A při 380 V (těžký provoz) 12,5 A při 480 V (těžký provoz) |
| trvalý výstupní proud | 23,5 A při 4 kHz pro normální provoz 16,5 A při 4 kHz pro těžký provoz |
| výstupní frekvence frekvenčního měniče | 0,1500 Hz |
| bezpečnostní funkce | STO (bezp. odpoj. motoru) SIL 3 |
| volitelná karta | Slot A: komunikační modul, Profibus DP V1 Slot A: komunikační modul, Profinet Slot A: komunikační modul, DeviceNet Slot A: komunikační modul, Modbus TCP/EtherNet/IP Slot A: komunikační modul, CANopen daisy chain RJ45 Slot A: komunikační modul, CANopen SUB-D 9 Slot A: komunikační modul, CANopen šroubové svorky Slot A/slot B: digitální a analogový I/O rozšiř. modul Slot A/slot B: rozšiřující modul s výstupním relé Slot A: komunikační modul, Ethernet IP/Modbus TCP/MD-Link Komunikační modul, BACnet MS/TP Komunikační modul, Ethernet Powerlink |
| počet diskrétních vstupů | 8 |
|---|---|
| typ diskrétního vstupu | DI7, DI8 programovatelný jako pulsní vstup: 030 kHz, 24 V DC (<= 30 V) |
| typ logiky | 16 přednastavených rychlostí |
| počet diskr.výstupů | 0 |
| typ diskrétního výstupu | Reléové výstupy R1A, R1B, R1C 250 V AC 3000 mA Reléové výstupy R1A, R1B, R1C 30 V DC 3000 mA Reléové výstupy R2A, R2C 250 V AC 5000 mA Reléové výstupy R2A, R2C 30 V DC 5000 mA Reléové výstupy R3A, R3C 250 V AC 5000 mA Reléové výstupy R3A, R3C 30 V DC 5000 mA |
| počet analog. vstupů | 3 |
| typ analogového vstupu | AI1, AI2, AI3 napěťový soft. – konfigurovatelný: 0…10 V DC, impedance: 31,5 kOhm, rozlišení 12 bit AI1, AI2, AI3 proudový soft. – konfigurovatelný: 0…20 mA, impedance: 250 , rozlišení 12 bit AI2 napěťový analogový vstup: – 10…10 V DC, impedance: 31,5 kOhm, rozlišení 12 bit |
| počet analogových výstupů | 2 |
| typ analogového výstupu | Napěťový soft. – konfigurovatelný AQ1, AQ2: 0…10 V DC impedance 470 , rozlišení 10 bitů Proudový soft. – konfigurovatelný AQ1, AQ2: 0…20 mA, rozlišení 10 bitů Proudový soft. – konfigurovatelný DQ-, DQ+: 30 V DC Proudový soft. – konfigurovatelný DQ-, DQ+: 100 mA |
| počet releových výstupů | 3 |
| typ výstup. relé | Konfig. logické relé R1: poruchové relé Z / V elektrická odolnost 100000 cykly Konfig. logické relé R2: sekvenční relé Z elektrická odolnost 100000 cykly Konfig. logické relé R3: sekvenční relé Z elektrická odolnost 100000 cykly |
| maximální spínací proud | Reléový výstup R1, R2, R3 na odporová zátěž1: 3 A při 250 V AC Reléový výstup R1, R2, R3 na odporová zátěž1: 3 A při 30 V DC Reléový výstup R1, R2, R3 na indukční zátěž0,4 a L/R = 7 ms: 2 A při 250 V AC Reléový výstup R1, R2, R3 na indukční zátěž0,4 a L/R = 7 ms: 2 A při 30 V DC |
| minimální spínací proud | Reléový výstup R1, R2, R3: 5 mA při 24 V DC |
| počet fází v síti | 3 fáze |
| fyzické rozhraní | Ethernet 2 vodičový RS 485 |
| metoda přístupu | Slave Modbus TCP |
| přenosová rychlost | 10, 100 Mbits 4800 bps, 9600 bps, 19200 bps, 38,4 Kbps |
| přenosový rám | RTU |
| výstupní napětí | <= napětí napájecího zdroje |
| dovolené dočasné zvýšení proudu | 1,1 x In během 60 s (normální provoz) 1,5 x In během 60 s (těžký provoz) |
| formát dat | 8 bitů, konfig. lichá, sudá nebo bez parity |
| typ polarizace | Bez impedance |
| rozlišení frekvence | Jednotka displeje: 0,1 Hz Analogový vstup: 0,012/50 Hz |
| elektrické připojení | Ovládání: vyjímatelné šroubovací vývody 0,5…1,5 mm²/AWG 20…AWG 16 Motor: šroubová svorka 6…10 mm²/AWG 10…AWG 8 Strana vedení: šroubová svorka 6 mm²/AWG 10 |
| typ konektoru | RJ45 (na vzd. grafickém terminálu) pro Ethernet/Modbus TCP RJ45 (na vzd. grafickém terminálu) pro Modbus sériový |
| režim výměny | Poloviční duplex, plný duplex, automatické nastavení Ethernet/Modbus TCP |
| počet adres | 1247 pro Modbus sériový |
| zdroj | Externí napájení pro digitální vstupy: 24 V DC (1930 V), <1,25 mA, typ ochrany: ochrana obvodu proti přetížení a zkratu Interní napájení pro potenciometr žádané hodnoty (1 až 10 kOhm): 10,5 V DC +/- 5 %, <10 mA, typ ochrany: ochrana obvodu proti přetížení a zkratu Interní napájení pro digit. vstupy a STO: 24 V DC (2127 V), <200 mA, typ ochrany: ochrana obvodu proti přetížení a zkratu |
| Místní signalizace | 3 LED for místní diagnostika 3 LED (duální barva) for integrovaný stav komunikace 4 LED (duální barva) for stav komunikačního modulu 1 LED (červená) for přítomnost napětí |
| použití vstupu (kompatibilita) | DI1…DI6: diskrétní vstup úroveň 1 PLC podle IEC 61131-2 DI5, DI6: diskrétní vstup úroveň 1 PLC podle IEC 65A-68 STOA, STOB: diskrétní vstup úroveň 1 PLC podle IEC 61131-2 |
| typ logiky | Pozitivní logika (zdroj) (DI1…DI8), < 5 V (stav 0),> 11 V (stav 1) Negativní logika (spotřebič) (DI1…DI8),> 16 V (stav 0), < 10 V (stav 1) |
| doba vzorkování | 2 ms +/- 0,5 ms (DI1…DI4) – diskrétní vstup 5 ms +/- 1 ms (DI5, DI6) – diskrétní vstup 5 ms +/- 0,1 ms (AI1, AI2, AI3) – analogový vstup 10 ms +/- 1 ms (AO1) – analogový výstup |
| přesnost | +/- 0,6 % AI1, AI2, AI3 pro kolísání teploty 60 °C analogový vstup +/- 1 % AO1, AO2 pro kolísání teploty 60 °C analogový výstup |
| lineární odchylka | AI1, AI2, AI3: +/- 0,15 % maximální hodnoty pro analogový vstup AO1, AO2: +/- 0,2 % pro analogový výstup |
| doba aktualizace | Reléový výstup (R1, R2, R3): 5 ms (+/- 0,5 ms) |
| izolace | Mezi napájecími a ovládacími svorkami |
| volba aplikace s frekvenčním měničem | Budova – HVAC odstředivý kompresor Zpracování potravin a nápojů další aplikace Těžba kovů a nerostných surovin ventilátor Těžba kovů a nerostných surovin čerpadlo Ropa a plyn ventilátor Voda a odpadní voda další aplikace Budova – HVAC šroubový kompresor Zpracování potravin a nápojů čerpadlo Zpracování potravin a nápojů ventilátor Zpracování potravin a nápojů atomizace Ropa a plyn elektro. ponorné čerpadlo (ESP) Ropa a plyn čerpadlo pro vstřikování vody Ropa a plyn proudové čerpadlo Ropa a plyn kompresor pro rafinerii Voda a odpadní voda odstředivé čerpadlo Voda a odpadní voda pozitivní výtlačné čerpadlo Voda a odpadní voda elektro. ponorné čerpadlo (ESP) Voda a odpadní voda šroubové čerpadlo Voda a odpadní voda kompresor Voda a odpadní voda šroubový kompresor Voda a odpadní voda odstředivý kompresor Voda a odpadní voda ventilátor Voda a odpadní voda dopravník
Zobrazit porovnání |
-1-1-1.png)




